Integracyjny Rajd Rowerowy na powitanie lata 21.06.26 FOTORELACJA

21 czerwca 2026 roku zorganizowaliśmy Integracyjny Rajd Rowerowy Na Powitanie Lata. Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu „Nowocześnie o tradycji z Łowickim Echem” – jest to seria aktywności finansowana ze środków publicznych Gminy Łowicz w ramach dotacji na wykonanie działania publicznego.

Tym razem udaliśmy się w nieco innym kierunku niż zawsze, a to dlatego, że podczas naszej wycieczki przybliżaliśmy uczestnikom typowe zwyczaje i obrzędy związane z Nocą Kupały, później zwanej też Nocą Świętojańską. Jednym ze zwyczajów jest rzucanie wianków na wodę, dlatego po wyruszeniu spod OSP Popów, udaliśmy się w kierunku Zabostowa Dużego na most nad Bzurze. Jechaliśmy piękną trasą między polami, sadami i lasami, podziwiając naturę i odkrywając uroki naszej pięknej gminy.

Po obowiązkowym przystanku nad rzeką, puszczeniu na wodę dużego, symbolicznego wianka w intencji dobrobytu dla wszystkich uczestników rajdu i sprawdzeniu, czy oby popłynął z nurtem rzeki, udaliśmy się w dalszą trasę przez Janowice i Mysłaków, żeby dojechać z powrotem do Gminy Łowicz. Z Zielkowic, przejechaliśmy przez Placencję i Parmę, skąd udaliśmy się na Zawady i Wygodę, gdzie kończyliśmy rajd.

Na zakończenie rajdu zorganizowaliśmy grilla, podczas którego uczestnicy mieli okazję do dalszej integracji. Na rajdzie gościliśmy cyklistów z łowickiego klubu Szprycha, a także z łódzkiego klubu rowerowego, uczestników z Kutna i Zdun. Cieszymy się, że na rajdzie obecni byli również mniejsi kolaże: 6-letni Maks, 8-letni Aleks i 10-letni Brajan. Chłopaki dali radę i kompletnie nie odstawali od reszty grupy 💪🏼💪🏼💪🏼

Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy Wioli za dodatkowe zdjęcia z rajdu 😊

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Pozdrawiamy

Łowickie Echo

P.S. Dziękujemy firmie Bracia Urbanek za wsparcie wydarzenia i darowiznę przepysznych ogórków, sałatek i past kanapkowych, które idealnie nadały się jako dodatki do grilla. Bardzo polecamy te produkty na letnie biesiadowanie!

P.S.2 A jak o biesiadowaniu mowa, to już dziś zapraszamy wszystkich 11 lipca do OSP Popów. Szczegóły wkrótce.

Dodaj komentarz

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close